GlavnaSportNapoli se mučio, Juve siguran, Interu i Milanu po bod Log in

U 24. kolu Serije A pobjede su zabilježili fudbaleri Napolija i Juventusa.

Fudbaleri Napolija su teže nego što se očekivalo savladali ekipu Karpija. Napoli je bio bolji rival tokom čitavog meča ali rezultata nije bilo. Posao domaćima dosta je olakšao Bjanko u 56. minutu kada je dobio drugi žuti karton. Gol je stigao u 69. minutu, Gonzalo Iguain je bio siguran sa bijele tačke i tako postigao jedini gol na meču.

Ni Juve nije blistao na gostovanju ekipi Frozinonea, ali je golovima Kvadrada u 73. minutu i Dibale u sudijskoj nadoknadi došao do bitna tri boda. Juventus u sljedećem kolu gostuje ekipi Napolija u direktnom okršaju za prvaka Serije A.

Verona i Inter su odigrali najuzbudljiviju utakmicu. Verona je do 61. minuta vodila 3:1, ali od tog trenutka Inter golovima Ikardija i Perišića u 78. minutu dolazi do vrijednog boda. Stevan Jovetić nije bio u protokolu za ovu utakmicu zbog povrede butnog mišića.

Milan je na “San Siru” remizirao sa ekipom Udinezea. Poveli su gosti u 17. minutu golom Pabla Armera. Mbaje Nijang je poravnao u 48. minutu. Milan je bio bolji rival, imao veći posjed lopte i izglednije šanse za gol, ali se na kraju ekipa Siniše Mihailovića morala zadovoljiti sa jednim bodom.

Sasuolo i Palermo su podijeli bodove i odigrali 2:2, dok je Torino slavio na gostovanju Kijevu rezulatatom 1:2.