GlavnaSportKavani donio slavlje u Parizu, Benfika do pobjede u sudijskoj nadoknadi Log in

Pari Sen Žermen ide u London sa golom prednosti protiv Čelsija, ali je utisak da evidentan kvalitet više koji ima u odnosu na “plavce” nije sproveo do kraja.

U Gradu svjetlosti je bilo 2:1, i to je rezultat koji u ovom trenutku može da zadovolji i jedne i druge, iako je francuski šampion stvorio mnogo prilika – mogao je da pobijedi i sa makar dva gola prednosti, a mogao je i da bude kažnjen preko Pedra u posljednjim sekundama.

Junak “svetaca” je Edinson Kavani, strijelac pobjedonosnog gola samo četiri minuta pošto je zamijenio Lukasa Mouru.

Urugvajcu je u 78. maestralno asistirao Anhel di Marija, a Matador pokazao da mu je pogodak u krvi kada je matirao kroz noge Tiboa Kurtou.

Prethodno je Zlatan Ibrahimović donio prednost domaćinu u prvom poluvremenu, a poravnao Džon Obi Mikel tek drugim golom u Ligi šampiona u karijeri.

PSŽ i Čelsi su tako najavili spektakl za revanš – u pet međusobnih duela ovih rivala palo je ukupno 15 golova. Nema sumnje da će na “Stamford bridžu” sve da pršti…

A prednost pred revanš ima i Benfika, koja je u Lisabonu savladala Zenit u sudijskoj nadoknadi – strijelac je bio Žonas (1:0).